Możliwość komentowania Co robić, aby polska polityka była nieco lepsza? została wyłączona

Kondycja UE
Choć Unia Europejska jest w kryzysie, to jednakowoż nikt nie powiedział, że nadal nie jest potężną organizacją. Przecież skupiła wokoło siebie dużo zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją niezmiernie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są bardzo zamożne, ale w porównaniu z chociażby większości krajów w Azji, to i tak UE jest wielką potęga. I chociaż w ostatnim czasie niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to powinniśmy mieć na uwadze, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Chociaż naturalnie nie jest powiedziane, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie UE to świetny pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak bardzo dużym minusem owej organizacji jest po prostu to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – lub aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas doganiają. To źle, bo przecież w interesie Europy jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem dużego bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych osób, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, czyli co prawda bogatego kraju, który jednak ma duże kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.